Śląskie dzieciom z Aleppo

"Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili"

(Mt 25,40)


    "Śląskie Dzieciom Aleppo" to akcja charytatywna Śląska dla dzieci z  Aleppo. Ojciec Firas Lutfi OFM  Przełożony Franciszkańskiego Konwentu w Aleppo zwrócił się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu budowy Ośrodka dla dzieci w Aleppo. Ośrodek będzie budowany w pobliżu Klasztoru Franciszkańskiego.

    Kompleks dla dzieci obejmuje wybudowanie placu zabaw, basenu, budynku terapeutycznego, zakup autobusu oraz urządzeń słonecznych do zasilania energią elektryczną.

    W samym mieście Aleppo znajduje się około miliona dzieci. Z tego 1/3 to sieroty.

   Jako wspólnota Kościoła pragniemy wraz z władzami wojewódzkimi i samorządowymi włączyć się w akcję: "Śląskie – dzieciom z Aleppo". Potrwa ona od 30 stycznia do 5 czerwca br. Uroczysta inauguracja akcji odbędzie się w bazylice ojców Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach 30 stycznia 2018 r. podczas Eucharystii o godz. 18:30. Moment ten zbiegnie się z zakończeniem okresu adoracji Dzieciątka Jezus, będących tradycją tego miejsca. Zdaje się to mieć szczególną wymowę, bo przejdziemy od uwielbienia Nowonarodzonego do czynnej miłości bliźniego, od słów o miłości do konkretnej pomocy dzieciom – ofiarom wojny!

 

   Akcję wspiera abp Wiktor Skworc, który w liście do wiernych, zachęca do wsparcia tej bardzo pożytecznej inicjatywy.

Wpłaty można dokonać na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej:
90 1560 1111 0000 9070 0011 6398
Jako tytuł wpłaty konieczny jest dopisek:
„Śląskie Dzieciom Aleppo”

    8 kwietnia br. – w Niedzielę Miłosierdzia Bożego – przed kościołami naszej archidiecezji zbierane będą ofiary na ten cel.


Więcej informacji pod adresem: http://katowice.caritas.pl/caritas-katowice/slaskie-dzieciom-aleppo/