Poprzedni Proboszczowie i Administratorzy

KS. FRANCISZEK KUPILAS

Ur. 29.01.1882, zm. w ostatnich dniach października 1940.

Święcenia kapłańskie 22 czerwca 1912 r.

Proboszczem w Lędzinach był w latach 1921 - 1940

Czytaj więcej ...

KS. JAN KLYCZKA

Ur. 6 stycznia 1909, zm. 29 kwietnia 1971.

Święcenia kapłańskie 24 czerwca 1934 r.

Administratorem w Lędzinach był w latach 1940 - 1950

Czytaj więcej ...

 

KS. BERTOLD HOJKA

Ur. 25 lutego 1911, zm. 28 sierpnia 1991.

Święcenia kapłańskie 20 czerwca 1937 r.

Administratorem w Lędzinach był w latach 1950 - 1957

Czytaj więcej ...

 

KS. HENRYK CZEKAŁA

Ur. 5 czerwca 1915, zm. 27 lutego 1967.

Święcenia kapłańskie 21 listopada 1939 r.

Proboszczem w Lędzinach był w latach 1957 - 1967

Czytaj więcej ...

KS. JOACHIM KRUPA

Ur. 17 czerwca 1929, zm. 3 stycznia 1992.

Święcenia kapłańskie 29 czerwca 1954 r.

Proboszczem w Lędzinach był w latach 1967 - 1981

Czytaj więcej ...

KS. HENRYK GŁUCH

Ur. 9 sierpnia 1936, zm. 11 marca 1996.

Święcenia kapłańskie 24 czerwca 1962 r.

Proboszczem w Lędzinach był w latach 1981 - 1996

Czytaj więcej ...

KS. HENRYK GOPPEK

Ur. 25 stycznia 1933, zm. 1 lipca 2010.

Święcenia kapłańskie 23 czerwca 1957 r.

Proboszczem w Lędzinach był w latach 1996 - 2000

Czytaj więcej ...

Duszpasterze posługujący w parafii

 

śp. Ks. Paweł Hahn - rezydent
Ks. Jerzy Matoga 1990 - 1992
śp. Ks. Marian Patyk 1992 - 1994
Ks. Mieczysław Kubista
Ks. Dariusz Grodoń 1994 - 1997
Ks. Andrzej Ahnert 1997 - 2000
Ks. Krzysztof Wrodarczyk 2000 - 2004
Ks. Klaudiusz Pauly 2004 - 2006
Ks. Krzysztof Smołka 2006 - 2007
Ks. Henryk Skorupa 2007 - 2010
Ks. Paweł Pukowiec 2010 - 2013
Ks. Adam Jureczka 2013 - 2017

WIKARY

KS. PAWEŁ PUKOWIEC

Urodził się 27 marca 1980 roku w Mysłowicach.

Pochodzi z Parafii Matki Boskiej Szkaplerznej w Imielinie.

Święcenia kapłańskie przyjął 12 maja 2007 r. w Katedrze Chrystusa Króla
w Katowicach.

W naszej parafii pracował od 2010 do 2013 roku.

WIKARY

KS. ADAM JURECZKA

Urodził się 21 grudnia 1966 roku w Marklowicach.

Święcenia kapłańskie przyjął 13 maja 1995 r. w Katedrze Chrystusa Króla
w Katowicach.

W naszej parafii pracował od od 2013 do 2017 roku.